Obchodní podmínky

 

pozor změna: 

NACHÁZÍTE SE VE STARÉ NEAKTUALIZOVANÉ VERZI NAŠEHO ESHOPU, OD 5.9. 2017 SI PROSÍM PROKLIKNĚTE UŽ NÁŠ NOVÝ OBCHOD, KAM DÁVÁME VŠECHNY NOVINKY VIZ PROKLIK:

WWW.KOKICKOVI.CZ

WWW.KOKICKOVI.CZ

Platba v rámci ČR a Slovenska + EU/USA/RUS:

Všechny ceny zásilkového antikvariátu Kokíčkovi (neplátce DPH) jsou uvedeny v Kč a jsou konečné. K ceně zakoupeného zboží se připočítává dopravné a balné 70 Kč při platbě předem, 130 Kč u dobírky. Od 1.3. 2017 rušíme z důvodu EET všechny hotovostní platby, dále platby kartou i osobní odběr. 

Objednávky jsou vyřizovány v pořadí, v jakém došly. Instrukce k platbě je zákazníkovi zasílána automaticky po objednávce. Knihy rezervujeme 4 dny, poté – pokud se zákazník neozve či nepošle email s oznámením o uskutečněné platbě – jsou knihy automaticky vraceny do nabídky. Položky zasíláme doporučeně na adresu kupujícího po obdržení platby v rozmezí 1 - 3 dnů po obdržení platby, zpravidla vždy na počátku týdne a pak ve čtvrtek. Ke každé objednávce vystavujeme automaticky daňový doklad neplátce DPH. Platby přijímáme (po zavedení EET) již jen na účet nebo dobírkou s platbou na účet. Příjem hotovosti a platebními kartami je od 1.3.2017 zrušen. Kromě prodeje nabízíme u vybraných položek též možnost výměny za jiný sběratelský materiál viz výměna níže. Prodávající nakládá s osobními údaji v souladu s platnými právními předpisy ČR upravujícími ochranu osobních údajů. Antikvariát Kokíčkovi byl založen 1.4. 2010.

Bankovní spojení (Česko / Slovensko / zbytek světa):

  • ČESKÁ REPUBLIKA: Fio banka 2100086007/2010
  • SLOVENSKO: Europlatba / IBAN
  • ZBYTEK SVĚTA: Europlatba / IBAN / SWIFT

Popisky a fotografie předmětů:

U položek jako jsou např. časopisy či vzácnější knihy jsou fotografie z obsahu položky pro zákazníka vždy pouze orientační (mohou být použity z jiného např. již v minulosti prodaného výtisku). Skutečnému stavu nabízené publikace pak vždy odpovídají fotografie zobrazující samotnou vazbu (barvu vazby a její celkový stav - tyto fotografie pak zpravidla nemají vodotiskovou ochranu). Stav publikace současně hodnotí konkrétní popisek. 

Doprava:

Poštovné a balné v České republice činí u pojištěně zaslaných balíků 70 Kč / 1 zásilka, pokud není vzhledem k vyšší váze stanoveno jinak. Cena dobírky v rámci ČR je 130 Kč. Poštovné na Slovensko je 230 Kč Kč. U zákazníků ze Slovenska je dále možné po obdržení platby knihy zaslat na kupujícím určenou adresu v ČR, aby nebylo nutné platit vyšší poštovné na Slovensko. Všechny ostatní možnosti jsou předmětem vzájemné dohody. Slovenští zákazníci mají možnost platit přímo v EUR / IBAN. Do ostatní ciziny individuálně (o jeho výši budete informováni před odesláním).     

​Osobní odběr zrušen od 1.3.2017 (EET): Od 1.3. 2017 nebudeme přijímat hotovostní platby. Rušíme též platby kartou Payu, které také vyžadují evidenci EET. Od 1.3. 2017 nebudeme poskytovat osobní odběry, stáváme se plně zásilkovým antikvariátem, který vše zasílá poštou. Platba předem na účet 70,-, dobírka na účet 130,-. 

Výměna:

Kromě transakce typu nákup/prodej je možné obchod u některých položek realizovat i formou výměny za jinou sběratelskou literaturu. Orientační přehled naší poptávky v prokliku zde.

Zboží bez uvedené ceny: 

U několika vybraných položek cenu veřejně neinzerujeme a zdarma ji po telefonu ani po emailu nikomu nesdělujeme (s výjimkou VIP zákazníků, kteří u nás nakupují dlouhodobě a opakovaně). Cenou neoznačené položky jsou určeny pouze pro osobní jednání s vážným zájemcem / sběratelem / konečným zákazníkem. Pokud položku nechcete kupovat, ale máte z různého důvodu nezávazný zájem zjistit její cenu, je tato informace zpoplatněna viz popisek u nabízeného zboží. Toto opatření je součástí naší obchodní politiky, kdy se nechceme dělit o své know how s konkurencí, výrobci různých replik či překupníky, kteří na aukru a různých burzách podnikají bez živnostenského oprávnění. V případě realizace prodeje bude poplatek kupujícímu od konečné ceny odečten. V ostatních případech je poplatek nevratný. 

Vrácení zboží a reklamace:

Na základě zákona č. 367/2000 má kupující právo na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží zakoupeného elektronickou cestou (odstoupení provede kupující písemnou formou). Kupujícímu tím vyvstává nárok na vrácení částky za toto zboží zaplacené (prodejce nevrací částku zaplacenou za balné, poštovné nebo dobírkovné) za splnění následujících podmínek: 

  • vrácené zboží musí být ve stejném stavu jako bylo při prodeji;
  • nakupující doručí vrácené zboží spolu s originálem paragonu osobně nebo pojištěně poštou na vlastní náklady na adresu prodejce.

Prodávající v obou případech (vrácení zboží bez udání důvodů a reklamace) vždy postupuje v souladu s platnými právními předpisy ČR upravujícími práva kupujícího. 

K rychlému nalezení našeho antikvariátu stačí zadávat adresu přímo: www.kokickovi.cz

-->